Enzimhiány

komoly emésztőrendszeri problémák okozója!

Mit kell erről tudni?

Mik azok az emésztőenzimek?

Az emésztőenzimeknek fontos szerepük van az elfogyasztott ételek lebontásában és az emésztőrendszer eredményes működésében. Ennek következtében számtalan problémákat okozhat.

Milyen fajtái léteznek?

Amiláz-A szénhidrátok lebontásáért felelős és legfontosabb szerepe, hogy a keményítőt maltózzá (cukorrá) változtassa.

Proteáz-A fehérjét alkotóelemeire bontja szét, amelyek közül az aminosavak a leglényegesebbek.Segíti a fehérjék emésztését, felszívódását, azonkívül gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal is bír.

Lipáz-A zsírok lebontásáért felelős, amelyekből glicerint és zsírsavakat hoz létre.

Milyen egyéb fontos emésztést segítő enzimek léteznek még?

Laktáz-Növényi enzim, amely a tejcukrot, vagyis a laktózt változtatja glükózzá és galaktózzá.

Szacharáz-A szacharóz glükózzá és fruktózzá alakításában vesz részt.

Maltáz-A glükózt maltózzá bontja.

Bromelain-Fehérjebontó enzim, a proteázok egy fajtájához tartozik.

Mennyire szükségesek az emésztőenzimek?

„Emésztőenzimek nélkül az elfogyasztott ételek egyszerűen kárba vesznének, hiszen a bennük lévő tápanyagok nem tudnának az emésztőrendszerben felszívódni és hasznosulni. Testünk működéséhez szükséges üzemanyagot, azaz energiát biztosítanak, mely elengedhetetlen a növekedéshez, fejlődéshez és regenerációhoz. Az enzimhiány számos emésztőrendszeri betegség okozója lehet, mely egészséges táplálkozás ellenére is alultápláltsághoz vezethet.”

Melyek lehetnek a kiváltó okok?

Krónikus stressz.

Helytelen étrend.

Egyes betegségek:

Cisztás fibrózis, Hasnyálmirigyrák, Hasnyálmirigy-gyulladás, Exokrin hasnyálmirigy-elégtelenség (EPI), Lisztérzékenység, Chron-betegség, Májbetegség, Kontaminált vékonybél szindróma (SIBO).

Milyen tünetei vannak az enzimhiánynak?

Bőrproblémák.

Tompultság, fejfájás, migrén.

Emésztéssel kapcsolatos gondok.

Hangulatingadozás.

Ízületi fájdalom.

Milyen ajánlott módszerek léteznek enzimhiány ellen?

Étrend megváltoztatása.

Stressz csökkentése.

Étkezés után folyadékbevitel.

Fogyasztani kell a fermentált élelmiszereket/probiotikumokat.

Emésztést segítő gyümölcsöket be kell építeni az étrendbe.

Gyömbérteát fogyasztani.

MCT olajat használni.

Táplálékkiegészítőket szedni.

Forrás:

https://naturalswiss.hu/enzimhiany/embed/#?secret=Uct1F8F513#?secret=gErLUuI59D letöltés ideje: 2023.09.28.

Testgyertya

alternatív megoldás a fájdalomra!

Jótékony hatások!

Mit kell erről tudni?

Mire jó?

Nem jár fájdalommal és otthon is akár használhatjuk az előírásoknak megfelelően. Számos betegségre nyújt hatékony megoldást. Ennek ellenére sokan félnek a használatától, mert azt gondolják, hogy bonyolult és nagy szakértelem szükséges hozzá.

Mi ez pontosan?

A testgyertyázást alapvetően tű nélkül végzett akupunktúrának is lehet nevezni.

Honnan ered?

„A hiedelemmel ellentétben azonban nem az ősi kínaiak nevéhez fűződik a testgyertya feltalálása. Először a hopi és machigingó indiánok jöttek rá, hogy a gyógyításra használt fakérgeket tölcsérbe hajlítva, közvetlenül a test fájó részére téve, a tetejét meggyújtva gyorsabb gyógyulást lehet elérni. Később ezt a tölcsért továbbfejlesztették és fakéreg helyett különböző gyógynövényekből készítették el. Mivel azonban túl gyorsan égett, méhviaszba mártották, így már sokkal nagyobb hatásfokkal működött.”

Hogyan működik?

A testünket összefüggő energiacsatornák, úgynevezett meridiánok alkotják. A keleti elmélet azt mondja, hogy a meridiánokon keresztül áramlik az életerő a testünkben. Amennyiben az áramlás akadálytalanul zajlik, akkor egészségesek vagyunk. Ha viszont az energia áramlása megakad, akkor a testünk különféle betegségtüneteket hozhat létre.

A testgyertyázás által az akupunktúrához hasonlóképpen feloldhatóak ezek az egyes energiablokkok, és normalizálódhat a szervezetben a természetes energiaáramlás. A kevés mozgás és a nem megfelelő táplálkozási szokások által a testünk tele van méreganyagokkal. A nyirokrendszerre nagyon sok teher nehezedik, emiatt a szervezet nagyon lassan szabadul meg a méreganyagoktól. A felgyülemlett mérgek pedig kellemetlen testi tüneteket idézhetnek elő. A testgyertya azért fejti ki a hatását, mert hozzájárul a méreganyagok eltávolításához.

„A testgyertya tölcsér alakú, és ez a bizonyos tölcsér alak a „trükk” az egészben. A gyertya alakjának köszönhetően megy ugyanis végbe az a bizonyos „kürtő-hatás”, amelynek köszönhetően távoznak a méreganyagok a testből, és oldódnak az energiablokkok.”

Hogyan kell otthon használni?

Semmiképp ne alkalmazzuk otthon egyedül, mert égési sérüléseket is okozhatunk magunknak. Ezenkívül fel is gyújthatjuk a lakást, ezért mindenképp kérjünk segítséget valakitől. Először meg kell tisztítani a kezelendő felületet a testen. Továbbá a gyertya alsó harmadára egy kör alakú kartont vagy fóliát kell húzni, ahová a hamu fog esni. A segítő a karton vagy alufólia alatt fogja meg a gyertyát, majd ezt követően meggyújtja a felső széles, peremén. Majd ezután a gyertya alsó részét ráhelyezi a testre. Égés közben a segítőt megkérhetjük arra, hogy egy ollóval távolítsa el a már leégett gyertya-részeket, így erősödik a vákumhatás. Ajánlatos egy pohár vizet odatenni, így ebbe a levágott gyertyadarabokat bele lehet dobni, így tutira nem gyullad ki semmi.

Milyen gyakran lehet végezni a testgyertyázást?

„Egy testgyertya-kúra általában két hétig tart. Az első héten minden nap, a második héten pedig minden másnap egy gyertya elégetése javasolt a kezelendő testfelületen. Nagyon makacs problémák esetén több kúra is lehetséges, de a kéthetes kúrák között minimum egy, de inkább két hét szünetet kell tartani.”

Milyen problémák, betegségek esetében nyújthat segítséget?

Fizikai fájdalmak enyhítésére,

anyagcsere rendellenességeknél,

energiablokkok oldásánál,

fejfájás,migrénes panaszok esetén,

feszült állapot, idegesség, stressz esetében,

mozgásszervi panaszoknál,

segíti a méregtelenítést,

légúti tisztítás esetén,

női és férfi nemi problémáknál,

meddőségnél,

enyhíti az ízületi-,reumatikus fájdalmakat,

alvászavaroknál.

Mikor nem szabad alkalmazni?

Sérült bőr, vérző vagy nyílt sebnél.

Szemölcsökre sem szabad rátenni.

Allergiás bőrpír illetve ekcémás bőrfelületen sem szabad alkalmazni.

Továbbá ha valaki allergiás a gyertya anyagára, illetve a benne lévő hatóanyagokra. Vásárlás előtt célszerű elolvasni, mielőtt megvesszük a gyertyát.

3 éves kor alatt sem szabad használni.

Ezenkívül várandósság illetve lombikbébi program alatt sem.

Hajas fejbőrön sem.

Fontos tudni, hogy a testgyertya alkalmazása nem helyettesíti a szakorvosi kezelést, viszont sokat segíthet. Ha valakinek van betegsége és nem biztos a használatában, akkor kérdezze meg a kezelőorvosát.

Ahol megvesszük a gyertyát, érdeklődjünk arról, hogy egyes problémák esetén, hová kell helyezni a gyertyát.

Mi a személyes tapasztalat?

Annyit röviden elárulok, hogy mi egy kis fémből készült tálat szoktunk elővenni, majd hideg vizet beletenni. Van amikor nagy gyertyát égetünk, akkor a gyertyában lévő gézdarabot kivesszük és ezt az érintett testfelületre helyezzük, majd rá a gyertya. A gyertya jelöléséig szoktuk égetni, majd utána óvatosan a tálba tesszük és eloltjuk. Egyébként a kis gyertyának van csak jelölése, a nagy gyertya esetében kb 10. cm-t szoktunk ráhagyni. Benne is lehet hagyni a gézdarabot, de akkor meg kell várni, míg a fehér füst kijön belőle. Ha kisebb gyertyáról van szó, akkor nem szoktuk a gézt kivenni. Ezt mindenki eldöntheti maga, hogy szeretné csinálni.

Gyerekkoromban használtuk először, mikor szamárköhögésem volt. Általában éjszaka tört rám és anyukám ilyenkor mindig meggyertyázott. Sokat segített, mert a nagyon csúnya köhögésemen enyhített, majd reggel elmentünk az orvoshoz. Későbbiekben is használtuk például nőgyógyászati, emésztési problémák esetén is. Sőt, mikor lázas állapot volt, akkor is használtuk a gyertyát. Továbbá a fülgyulladás esetén is használtuk, ilyenkor a fül tövébe tettük a gyertyát. De még a meghúzódott kis lábujjamon is sokat segített. Egyszóval nagyon sok esetben alkalmaztuk már és soha nem csalódtunk benne. Ajánlani tudom a használatát, mert tényleg meg lehet tapasztalni a gyógyító erejét és hatását.

Szeretnétek még többet tudni a testgyertyáról?

Akkor a második linkben megtaláljátok a további információkat.

Forrás:

https://www.gyogynovenysziget.hu/testgyertya-hasznalata letöltés ideje: 2023.09.21.

https://testgyertya.hu/A-testgyertya-haszn%C3%A1lata/ letöltés ideje: 2023.09.21.

Dyspepsia (harmadik rész)

Kezelése!

Étkezési szokások és életmód megváltoztatása.

Szükség esetén gyógyszeres kezelés.

Milyen változtatások szükségesek az étkezésben illetve az életmódban?

1. Mérsékelni kell azoknak az ételeknek/italoknak a fogyasztását, melyek nehezítik az emésztést:

zsíros, nagyon fűszeres ételek

csokoládé

koffeint tartalmazó italok (pl.kávé, tea, kóla)

alkohol

szénsavas italok

bors-és fodormenta

2. Célszerű kerülni az olyan tevékenységeket és körülményeket, melyek hozzájárulnak az emésztési zavarok kialakulásához:

étkezést követően hajolgatni

közvetlenül étkezés után lefeküdni

nagy, kiadós étkezések (ajánlott könnyű, vegyes étrend fogyasztása, sűrűn kis étkezésekkel, időt kell hagyni az étkezésekre)

szűk ruhák, övek hordása

elhízás

cigarettázás

stressz

3. Egyes gyógyszerek eredményezhetnek emésztési zavarokat:

nem szteroid gyulladáscsökkentők (többnyire reumatikus panaszok kezelésére)

valamennyi vérnyomáscsökkentők és szívgyógyszer (pl. Ca-csatorna blokkolók)

fogamzásgátlók

vaspótlók

antibiotikumok mint például tetracyclinek

4. Amennyiben éjszaka gyomorégés jelentkezik, a fej alá kell helyezni (ahogy az ágy fejvége található) egy 15-20 cm-es támasztékot, ezzel meg lehet könnyíteni az étel és a sav kiürülését a nyelőcsőből.

Ha a panaszok nem enyhülnek, akkor milyen gyógyszeres kezelés jöhet szóba?

savcsökkentők-mérsékeltebb gyomorégésnél hatékonyak lehetnek a gyomorsavat megkötő gyógyszerek

gyomorsav termelést csökkentők-veszélytelenek és hatásosan szedhetők gyomorégésben és fekélybetegségben

prokinetikumok- „erősítik a nyelőcső és a gyomor között levő izomgyűrűt, meggyorsítják a lassú gyomor kiürülését, fokozzák a vékony- és vastagbél perisztaltikát”

gyomornyálkahártyát védő szerek:”bevonják a gyomor és a nyelőcső belső felületét, ezáltal védelmet biztosítanak a gyomorsavval szemben”

Forrás:

https://romaimed.hu/haziorvosi/dyspepsia/ letöltés ideje: 2023.09.15.

Dyspepsia (második rész)

Organicus és funkcionális!

Amit tudni kell erről!

Panaszok!

Organicus dyspepsia esetében:

45 éves kor felett jelentkező panaszok.

Halmozottan előfordul a rosszindulatú daganatos megbetegedések a vérrokonoknál.

Új, az egyén életében először jelentkező panaszok.

Megváltozik a korábbi tünetek jellege.

Étvágytalanság, ételundor jelentkezik.

Vérzés ( fekete széklet, hányadékban is ott van).

Anémia vagyis vérszegénység.

Változik a széklethabitus.

Hasi érzékenység tapintható.

Nyelési zavar (nyelési nehezítettség).

Gyakran előforduló hányás.

Sárgaság.

Láz, állandó hőemelkedés.

Súlyos betegség érzete.

Funkcionális dyspepsia esetében:

45 év alattiak.

A családi kórelőzmény negatív.

Hosszú ideje tartó, ismétlődő panaszok.

Jó étvágy.

Változatlan testsúly.

A vérkép normális.

A fizikális állapot negatív.

Funkcionális dyspepsia három csoportja:

1.Dysmotilitas típusú: „Ez a legelterjedtebb forma, a tünetekért ilyenkor az emésztőrendszer nem megfelelő „mozgása”, a gyomor-bélrendszer nem megfelelő ürülése a felelős. Jellemzően, a csak gyomorsav csökkentésre irányuló kezelések nem hatékonyak. Megoldást a gyomor-és bélrendszer természetes mozgását összehangoló terápia adhat.

Ennek jellemző tünetei :

korai jóllakottság, teltségérzés

felhasi feszülés, dyscomfort érzés

puffadás, dsytensio

émelygés hányinger

étkezésre fokozódó panaszok”

2. Reflux jellegű: „Refluxnak nevezzük, a savas gyomortartalom visszaáramlását a nyelőcsőbe.

Erre utaló tünetek:

gyomorégés (pyrosis Heartburn- a felhas középső részén jelentkező, a nyak felé sugárzó égő érzés vagy fájdalom, mely étkezések után, bizonyos ételek fogyasztásakor és éjjel gyakrabban fordul elő)

regurgitatio (savanyú, ritkán epés-gyomortartalom visszaáramlása a garatba, mely öklendezés, hányinger és a hasizomzat összehúzódása nélkül, inkább fekvő testhelyzetben jelentkezik)

étkezésre fokozódó panaszok

savcsökkentők hatására csökkenő panaszok”

3. Fekélyszerű: „Tünetei a fekélybetegségre emlékeztetnek, sokszor a hátterében ilyenkor is a nem megfelelő gyomorürülés áll.

Ennek tünetei:

epigastrialis (középső felhasi, köldök feletti) éhségfájdalom

étkezésre csökkenő fájdalom

savcsökkentők hatására csökkenő panaszok

A funkcionális dyspepsia három csoportja nem mindig különül el élesen egymástól, a tünetek keveredhetnek, ilyen esetben nem meghatározható, kevert típus-ról beszélünk.”

Forrás:

https://romaimed.hu/haziorvosi/dyspepsia/ letöltés ideje: 2023.09.14.

Dyspepsia (első rész)

A rossz közérzet.

De mi ez pontosan?

Mit kell erről tudni?

Mit jelent a dyspepsia?

Görög szóból származik és rossz emésztést jelent. Egy rossz közérzetet okozó, étkezést követően jelentkező, felső hasi tünetcsoport, mely feszülés érzéssel, puffadással, korai teltségérzéssel, émelygéssel, gyomortájon jelentkező fájdalommal illetve , hányingerrel, böfögéssel, gyomorégéssel jár. Többnyire az étkezéssel függnek össze, más esetben függetlenek az étkezéstől, illetve az étkezésre csillapodnak a panaszok.

Miért lényeges ezt tudni?

A felnőtt lakosságnak a 34-40%-a szenved ettől. Továbbá súlyos szervi betegségek is kiválthatnak ilyenfajta tüneteket, és ha nincs felismerve, akkor csökkenti a betegek gyógyulásának esélyét vagy rosszindulatú betegségeknél a túlélést is. Organicus dyspepsia esetében szervi megbetegedés áll a háttérben, míg a funkcionális dyspepsia tüneteit nem szervi megbetegedés váltja ki.

Milyen tünetei vannak?

Gyomorégés, mely a mellkas középső részén jelentkező égő érzéssel jár.

Nyelési zavar, olyan érzéssel jelentkezik, mintha a falat megakadna a torkunkban.

Gyomortáji fájdalom, az étkezés alatt illetve az étkezést követően közvetlenül.

Puffadás, étkezés elteltével megnő a has körfogata és feszítő érzést vált ki, rendszerint a köldök felett.

Böfögés, mely az étkezés után sűrűbb.

Korai teltségérzés, az egyén nem tud egy átlagos mennyiségű ételt elfogyasztani.

Étkezést követő teltségérzés.

Émelygés, hányinger, hányás.

Felhas feszülése és rossz közérzet.

Mi okozza ezeket a panaszokat?

„Dyspepsiában a gyomor ürülése elhúzódó vagyis lustán működik és kellemetlen tünetek jelentkeznek, mint puffadás, felfúvódás, gyakori böfögés, teltségérzet, gyomortáji fájdalom. Egyes krónikus betegségek vagy állapotok hajlamosítanak emésztési zavarokra, mivel lelassítják a gyomor ürülését. Ilyen például a cukorbetegség, veseelégtelenség, műtét utáni állapot. Dyspepsia társulhat a máj-, epeutak, hasnyálmirigy, belek betegségeihez, lázas állapothoz. Bizonyos ételek, italok, mozgásszegény életmód és néhány gyógyszerek is előidézhetik a fenti emésztési zavarokat, vagy súlyosbíthatják azokat.”

Forrás:

https://romaimed.hu/haziorvosi/dyspepsia/ letöltés ideje: 2023.09.13.

Műtét évfordulója

9 éve műtöttek!

Vissza az időben!

2014. szeptember 4-én kellett befeküdnöm a kórházba. Anyukámmal együtt felmentünk Budapestre és késő délutánig ott volt velem. Rettenetesen féltem és nagyon sírtam, mert egy ismeretlen helyzet előtt álltam és mérföldkő volt az életemben.

Szerencsére a szobatársaimmal jól kijöttem és segítettük egymást. Egy aranyos nénivel-akit tegezhettem-megismerkedtem és egy napon műtöttek meg minket, így ez is sokat segített, hogy más is van ebben a cipőben.Jött egy ápoló és elmondta, hogy mire számíthatok majd és mik a teendőim. Ezután az aneszteziológus is bejött a szobába és kikérdezett. Délután fél 4-től már semmit sem ehettem, csak ihattam. Anyukámnak el kellett jönnie és egyedül kellett maradnom. Jaj, de rettegtem. Öleltük egymást és zokogtunk. Miután egyedül maradtam, hallgattam egy kis zenét, és a rádióban a következő zene szólalt meg éppen akkor: Kowalsky meg a Vega: Minden rendben van. Spirituális szemléletemnek köszönhetően hiszek abban, hogy nincsenek véletlenek és akkor ezt azért hallottam meg, mert nekem üzentek ezzel.

Estére kaptam egy 0,5 mg-os nyugtatót és szépen lefürödtem, majd viszonylag korán lefeküdtem aludni. Áldottam a nyugtatót hatását, mert ha az nem lett volna, szerintem egy percet sem aludtam volna.

2014. szeptember 5.

Számomra ez a nap örökre az emlékezetembe vésődött, hisz teljes mértékben megéltem és átéltem testileg, lelkileg, mentálisan is. Ébresztőt állítottam be és fel is ébredtem reggel 6:30-kor, majd megmostam a fogam, megmosakodtam és vártam…

…vártam, ami ilyenkor a legrosszabb érzés. Jöttek az ápolók és mondták, azonnal készítenek elő, mert borult a sorrend, én leszek az első! Most is libabőrös leszek ettől, ha visszaemlékezek erre.

Meztelenre kellett levetkőznöm és rám tettek egy fehér lepedőt, majd branült szúrtak a kézfejembe, amin keresztül kaptam infúzióba antibiotikumot, meg még valamit. Nagyon meg voltam ijedve, mert sem anyukám, sem párom nem voltak még ott, de szerencsére hamarabb odajöttek, így nem volt gond.

A katéter felhelyezése elsőre nem sikerült, meg is csodálkoztam, hogy semmit nem éreztem, majd másodjára csillagokat láttam és csípett nagyon. De hát akkor még nem is sejtettem, hogy lesz nekem ettől nagyobb fájdalmam is! Szóval előkészítettek és toltak ki a folyosóra, majd ott anyukám és párom is adtak egy biztató puszit. Nekik a lépcsőn kellett felmenniük, míg engem a liftben vittek.

Az a pillanat belém égett, hogy a műtőajtó előtt még látom őket és nyilván egy természetes gondolatként jött az, hogy mivan, ha utoljára? Mert minden műtétnek kockázata van, mindig elmondják, ez így is van. Elmondtam egy imát és kértem, hogy vigyázzanak rám, hogy minden rendben legyen.

Betoltak és ott az altatóorvos mondott néhány biztatószót, hogy ne aggódjak. Feladta rám a műtős sapkát, majd áthelyeztek a műtőasztalra. Nagyon hideg volt és fáztam, nemcsak a testem, de a lelkem is. Sokan voltak ott körülöttem és mivel nem volt időm bevenni nyugtatót, így infúzióba adtak egy adagot. Még épp annyi időm volt, hogy arra gondoljak, milyennek szeretném látni magamat, mit akarok elérni? A cél lebegett a szemem előtt, majd ezt követően-pár másodperc telhetett el-mint akit kiütöttek azonnal elaludtam.

Miután magamhoz tértem már az ébredőszobában voltam. Fájdalmat éreztem és szólni akartam, de egy hang sem jött ki a torkomon. Bódult állapotomban voltam és homályosan láttam.

Egy bizonyos idő elteltével kitoltak és a folyosón anyukám és párom ott voltak. Gyengének éreztem magamat és kábultan. Miután visszatértünk a szobába és a műtősfiú áthelyezett az ágyamra, elmondta mik a teendők. Nem szabadott sem enni, inni, csak nedves vizes vattával lehetett a számat törölgetni. Nem tudom mennyi altatógázt kaphattam, de engem nagyon megviselt az altatás. A nap további részében nem voltam „partyra kész állapotban”-hogy egy kis humort is belevigyek. Sok mindenre kellett figyelnem, hogy nem mozoghatok, hogy figyelnem kellett a csőre-ami lógott ki belőlem. Nem beszélhettem sokat-amúgy sem volt kedvem. Pihentem, már amennyire lehetett. Nagyon sokat számított anyukám és párom jelenléte. Ameddig csak lehetett ott voltak velem, majd utána elköszöntünk egymástól és vártam a következő napot. Kaptam fájdalomcsillapítót, de nekem így is nagy fájdalmaim voltak. Az estét, éjszakát csak zene hallgatással bírtam ki. Egyszóval akkor megéltem életem első igazi nagy fájdalmát. Egyébként teljes hepato-panreato-gastricus nyirokcsomó rendszer lett eltávolítva.

Hálás köszönet a Professzor Úrnak, aki megmentette az életemet és mindazoknak, akik velem voltak ( lélekben is akár) és támogattak!

Citrom

mint emésztést segítő és javító!

Mit kell tudni erről?

Mi a tapasztalatom?

Jó pár évvel ezelőtt-amikor nem volt jó az étvágyam-arra használtam a citromot, hogy segítsem az emésztési folyamatok beindulását. Valahogy ráéreztem, hogy nekem valami savanyúra van szükségem, hogy legyen étvágyam. Az utóbbi időben pedig arra használom, hogy elősegítsem az emésztésemet és ha nehezebb ételt fogyasztanék, akkor eszek belőle pár karikát. Valamint a citrom levét kifacsarom és kiskanállal megiszom vízzel együtt.

Miben segít a citrom?

Hozzájárul az emésztési zavarok megelőzéséhez és kezeléséhez.

Segít a nyálelválasztás és nyáltermelés serkentésében.

A gyenge gyomrot erősíti.

A gyomorsavtermelést serkenti.

Emésztési gyengeség és az étkezést követő hirtelen puffadás kezelésére.

Gyomorhurut esetében.

Megrekedt gázok esetén is.

Segít a hasnyálmirigy nedveinek ürülésének megkönnyítésében.

Kinek ajánlott/ nem ajánlott?

Minden ember más és mindenkinek másra van érzékenysége. Nekem például a citrusféléket is csak mértékkel szabad fogyasztanom, mert ha sokat eszek belőlük, akkor elkezd viszketni a torkom. Igen! Nálam így nyilvánul meg, de ritkán és kis mennyiségben nem okoz problémát. Viszont aki erre allergiás illetve hisztaminérzékenysége van, neki már nem szabad fogyasztania.

Forrás:

letöltés ideje: 2023.09.03.

Lúgos víz

fogyasztása és jótékony hatása, mellékhatása!

Mit kell tudni erről?

Mi az a lúgos víz?

„A lúgos vízben lévő lúgos szó a víz pH-szintjére utal. A pH-szint egy olyan szám, amely azt méri, hogy az anyag milyen savas vagy lúgos, 0 és 14 közötti skálán. Például valami, amelynek pH-ja 1, nagyon savas, és valami, amelynek pH-ja 13, nagyon lúgos. A lúgos víz pH-szintje magasabb, mint a szokásos ivóvízé. A normál ivóvíz pH-értéke általában semleges. Az alkáli víz pH-értéke általában 8 vagy 9. Azonban a pH önmagában nem elegendő ahhoz, hogy jelentős lúgosságot adjon a víznek. A lúgos víznek tartalmaznia kell ásványi anyagokat és negatív oxidációs redukciós potenciált (ORP) is. Az ORP a víz azon képessége, hogy pro-vagy antioxidánsként működjön. Minél negatívabb az ORP-érték, annál antioxidánsabb.”

Milyen előnyei vannak?

Gátolja az öregedést.

Vastagbéltisztító tulajdonságokkal rendelkezik.

Támogatja az immunrendszert.

Hidratáló, egészségessé teszi a bőrt és további méregtelenítő tulajdonságokkal rendelkezik.

Elősegíti a fogyást.

Rákkal szembeni ellenálló-képesség.

Semlegesíti a gyomorsavat, amely jótékonyan hat a reflux betegséggel szemben.

Milyen mellékhatásai illetve kockázatai lehetnek?

Csökkenti a gyomor természetes savasságát.

Kialakulhatnak emésztőrendszeri problémák.

Bőrirritációt is okozhat.

A túlzott lúgosság miatt felkavarhatja a test normál pH-ját, mely metabolikus alkalózist válthat ki, melynek tünetei a következők lehetnek: hányinger, hányás, kézremegés, izomrángás, a végtagokban bizsergés illetve az arcon.

A kalcium csökkenését is okozhatja a szervezetben, ami a csontok egészségére is hatással van. Egyébként a hipokalcémiát leggyakrabban nem a lúgos víz fogyasztása, hanem a mellékpajzsmirigy alulműködése okozhatja.

Természetes vagy mesterséges lúgos víz?

„A természetben akkor fordul elő, amikor a víz áthalad a sziklákon-például forrásokon-és ásványi anyagokat vesz fel, amelyek növelik lúgosság szintjét. Azonban sok ember, aki lúgos vizet iszik, olyan fajtát vásárol, amelyet egy elektrolízisnek nevezett kémiai folyamaton mentek keresztül.”

Biztonságos a fogyasztása?

Természetes ásványi anyag tartalmának köszönhetően általában biztonságosnak tekinthető. A mesterséges fajtákkal vigyázni kell, mert feltehetően kevesebb benne a jó ásványi anyag és több a szennyező anyag. A túl sok lúgos víz fogyasztása vagy a lúgosítás ásványi anyag hiányt eredményezhet.

Mennyit lehet fogyasztani belőle?

Naponta 2 dl.

Mi a tapasztalat?

Többnyire akkor fogyasztom, ha egy nehezebb ételt nem tudok megemészteni. Akkor egy pohárral szoktam elfogyasztani és pár óra múlva már érzem is a jótékony hatását. Ezt már családon belül is megerősítették, hogy nekik is sokat segített.

Honnan hallottam róla?

Több évvel ezelőtt, amikor anyukám akupunktúrára járt, akkor a kezelőorvosa ajánlotta a lúgos vizet.

Melyik lúgos vizet ajánlom?

Mi a Dr. Szalay Füredi Lúgos vizet fogyasztjuk alkalmanként.

Forrás:

https://www.superfitt.hu/lugos-viz-lugositas letöltés ideje: 2023.09.02.

PI-víz, az élet vize

Jótékony hatása és fogyasztása!

Mit kell erről tudni?

Hogyan állítják elő?

„Előállítása során a csapvizet egy különböző kémiai elemeket tartalmazó szűrőberendezésen keresztül folyatják át. Néhány perc alatt a hagyományos csapvízből tiszta PI-víz lesz, ami a PI-víz hívei szerint egészségünk rengeteg területén fejtheti ki jótékony hatását. A PI-víznek mind a kémiai, mind pedig a fizikai tulajdonságai eltérnek a csapvíztől. Kémiai szempontból tökéletesen tiszta, forrásvíz minőségű ivóvizet jelent. Gyártását negyven év kutatómunka előzte meg, előállítása egy japán szabadalomnak köszönhető. A természetben, az emberi, állati, növényi élőszövetekben is megtalálható a PI-víz, amely vegyszer-és ionmentes, az úgynevezett rendezett vizek csoportjába tartozik.”

Milyen jótékony hatásai vannak?

Energiát ad.

Lúgosító hatása van.

Méregtelenítő hatással rendelkezik.

Ellenállóvá teszi az immunrendszerünket.

Regenerálódásban segítséget nyújt.

Fogyásban is segít.

Stresszoldó hatása is van.

Lassítja az öregedést.

Mennyi az ajánlott napi mennyiség?

Naponta egy-másfél liter PI-víz. Véleményem szerint mértékkel kell fogyasztani ezt is, mint bármi mást.

Miben kell tárolni?

Erre használatos műanyag kannában, amiben csak a PI-vizet tárolhatjuk és szintén csak PI-vízzel szabad kiöblíteni a kannát. Ezenkívül lehet üvegből készült ballon is vásárolni például egy gazdaboltban. Ugyanez a teendő az üvegballon esetében is.

Honnan hallottam róla?

Anyukámtól, aki az egyik papír-írószer boltban hallotta a tulajdonostól, hogy van lehetőség ott vásárolni ilyen vizet.

Mi a tapasztalatunk eddig?

Nem régóta kezdtük el onnan hozni a vizet, de lehet érezni, hogy már egy pohár víz elfogyasztása után az energiánk nagyobb lesz.

Forrás:

letöltés ideje: 2023.09.01.

További forrás:

Meleg víz

Fogyasztása és annak jótékony hatása!

Mit kell erről tudni?

Tudtátok?

Az ókori kínai és indiai orvoslás azt mondja, hogy egy pohár forró vízzel kell kezdeni a napot, ami által az emésztőrendszer beindul. Természetesen nem feltétlen kell, hogy pont forró legyen, hanem meleg vizet is lehet inni.

Milyen előnyei vannak?

Segítséget nyújt a fogyásban: Csupán a meleg víz nem elegendő, de hozzájárul a folyamat beindításához. Főként akkor lehet hatékony, ha reggel citromlé kíséretével fogyasztjuk. Fokozza az anyagcserét és több kalóriát tudunk elégetni.

Az arcüreget tisztítja: Megfázás esetén is alkalmazhatjuk, ugyanis segíthet a légúti fertőzések és az orrdugulás csillapításában, mert ez javítja a nyálkahártya működését.

Az emésztés jobb lesz: A meleg víznek értágító hatása van, véráramlást serkenti, mely az emésztést segíti elő. Reggel és éhgyomorra javasolt inni. Amennyiben étkezés után isszuk meg, akkor a gyomor könnyebben fogja megemészteni az elfogyasztott ételt.

Támogatja a fogainkat: Ha meleg vizet iszunk, akkor a fogaink is meghálálják. Ha nagyon hideget iszunk, akkor fájdalmas reakció fog jelentkezni. A szobahőmérsékletű víz a legmegfelelőbb.

Fájdalomcsillapító hatású: Amennyiben meleg vizet fogyasztunk, akkor a szövetekhez több vér jut, az izmok pihentebbé válnak. Többféle fájdalom esetén megoldást nyújthat, akár ízületi problémáknál, menstruációs görcsnél. Lefekvés előtt nyugtató hatással bír, könnyebbé teszi az elalvást és reggel kiegyensúlyozottabbak leszünk.

Káros anyagok eltávolításában segít: A forró víz által a testhőmérséklet nő, az izzadást serkenti, mely az egyik lehetősége annak, hogy a testünk védekezzen a szervezetben termelődő méreg, pontosabban a káros anyagok ellen. Citrommal együtt még hatásosabb, de ha ez nem tetszik, akkor a zöld teát is választhatjuk.

Keringést javítja: Akárcsak egy forró fürdő esetében, a meleg víz fogyasztása is hatásosabbá veszi teszi a véráramlást. A keringést javítja, a vérnyomás jobb lesz tőle, ami hozzájárul a szív-és érrendszeri betegségek kockázatának csökkentéséhez.

Barátságosabbá válhatunk: A fent említett hatások mellett, mentális hozadékai is vannak a meleg folyadékok fogyasztásának. Egyetemi tanulmányok megerősítették, hogy azok az egyének, akik meleg italt, mint például forrón isszák a kávét, barátságosabbak azoknál a személyeknél, akik a kávét jeges formában fogyasztják.

Ha kedvet kaptatok és szeretnétek megtapasztalni, hogy Nektek miben segít és hogyan hat rátok, akkor próbáljátok ki! 🙂

Forrás:

letöltés ideje: 2023.08.29.